lifestyl...? nie jest zły ale chciałbym, żeby to było coś więcej

O blogu czyli o czym? dlaczego? i jak?

Pobierz plik

O czym?

Wyznaczyłem sobie dla tego bloga kilka podstawowych założeń, których przy jego tworzeniu będę się trzymał. Przede wszystkim tematyka. W ogólnym założeniu ma to być blog life stylowy, a więc dotyczący ogólnie rozumianego życia społeczno – kulturalnego. Mam jednak nadzieję, że moje notki będą miały większą wartość niż jednodniowy news.

Drugim, chyba jednak najważniejszym tematem będą finanse i zarządzanie nimi. O ile jednak notki life stylowe będą ukazywały się raczej jako wynik moich obserwacji czy refleksji nad bieżącymi, przeszłymi, czy nawet przyszłymi wydarzeniami, o tyle te – dotyczące domowych finansów – będą miały, a nawet już mają w ogólnych zarysach zaplanowany charakter.

Dlaczego?

Jedni próbują rzucić palenie, drudzy picie, a jeszcze inni całe życie bezowocnie starają się racjonalnie gospodarować swoimi zasobami pieniężnymi. Jednym to się udaje, a drugim nie. Jednym przychodzi to bez trudu, a inni mimo wielu wysiłków zaliczają porażkę za porażką.

Otóż powiem Wam nieskromnie: wydaje mi się, że wiem dlaczego tak jest. I wydaje mi się również, że wiem jak przy minimalnym wysiłku woli, a ogromnej zmianie stosunku do siebie i otaczającego świata, odnosić sukces za sukcesem. A najlepsze jest to, że taka wiedza daje radość. I dlatego właśnie ten blog. Bo nie ma radości jeżeli nie można się nią dzielić z innymi. Tak ja i ze szczęściem: jeśli nie można się nim podzielić to tak jakby nie istniało. Ja również chciałbym tę wiedzę zweryfikować. Powiedzieć jej: sprawdzam.

Jak?

Ano zwyczajnie. Najpierw trzeba oddzielić światło od ciemności. To znaczy białą kartkę zapełnić czarnymi znaczkami. Tych wszystkich znaczków jest około 24, a razem z kropkami i wszelkiego rodzaju przecinkami, coś koło trzydziestu. Nie wiem czy zauważacie ten fenomen. Właściwie to cud. Miliony księgarń, a w nich miliardy książek. Setki tysięcy bibliotek: narodowych, powiatowych i tych małych – domowych, rodzinnych. A to wszystko zrobione z tych trzydziestu cudownych znaczków. Ile wzruszeń przy romansach, niepewności przy kryminałach i strachu przy horrorach. A to wszystko za pomocą trzydziestu znaczków. Więc na pytanie: jak jest zrobiony mój blog, odpowiem: mój blog jest zrobiony z trzydziestu znaczków.

newsletter

polecane

Wędkarski sen na jawie czyli nocna zasiadka Ota Pavel - wędkarz i psychol Kobiety na traktory

polecane strony

MacademianGirl.com

Jeśli istnieje geniusz modowy - to jest nim ona
jakoszczedzacpieniadze.pl

Michał Szafrański - wie wszystko o oszczędzaniu i zarabia na tym
http://marciniwuc.com/

Inteligent - czytam i wyjść z podziwu nie mogę. Finansista bogaty duchem.
madamejulietta.blogspot.com

Klasyka profesjonalizmu, zaradności i poczucia piękna czyli estetyki
http://biznesoweinfo.pl/

I tak właśnie chcę
o blogu zasady współpracy kontakt